Společnost Western Digital potvrdila snížení výkonu SSD po výměně paměti

Výrobce úložišť potvrzuje, že populární SSD Blue SN550 trpí snížením výkonu po výměně paměti NAND, a slibuje větší transparentnost, píše portál arstechnica.com

Internetoví nadšenci se v posledních dnech rozčilují, že nové kusy Western Digital SN550 Blue mají výrazně horší výkon než dříve. Zhoršení výkonu je patrné až po vyčerpání 12GB SLC cache disku, kdy je výkon zápisu udáván na 390 MB/s namísto 610 MB/s jako dříve.

„V červnu 2021 jsme vyměnili paměť NAND v SSD disku WD Blue SN550 NVMe a aktualizovali firmware. V té době jsme aktualizovali datový list výrobku. Pro větší transparentnost do budoucna se zavazujeme, že pokud provedeme změnu na stávajícím interním disku SSD, uvedeme nové číslo modelu, kdykoli dojde k ovlivnění jakýchkoli souvisejících zveřejněných specifikací. Vážíme si našich zákazníků a zavazujeme se poskytovat nejlepší možná řešení pro jejich potřeby ukládání dat,“ uvádí společnost.

Společnost Western Digital nyní promluvila a potvrdila, že model Blue SN550 byl vybaven jiným typem paměti NAND a v červnu obdržel nový firmware. Společnost neuvádí důvod, ale pravděpodobným důvodem je současný nedostatek obvodů, kvůli kterému mnoho společností bere, co může. V souvislosti se změnou paměti společnost Western Digital v tichosti aktualizovala specifikace na svých vlastních webových stránkách.

Western Digital je jedním z několika hráčů, kteří uvádějí na trh disky SSD, u nichž došlo k náhlému snížení výkonu v důsledku přechodu na jinou paměť. Aby se předešlo budoucím nejasnostem, společnost Western Digital slibuje, že při změně specifikací změní číslo modelu příslušného disku.

Zakoupili jste taky produkt, u kterého byla do pozdějších maloobchodních kusů vložena nevyhovující součást?

Zdroj: Arstecnica.com