Společnost Google oznámila významné aktualizace svého chatbota Bard. Má nyní přístup k Gemini Pro

Společnost Google oznámila významné aktualizace svého chatbota Bard, včetně přístupu k pokročilému modelu Gemini Pro ve více jazycích, funkce Double-check pro ověřování odpovědí a možnosti generovat přizpůsobené obrázky.

Buďme upřímní, Google zatím prohrává souboj s OpenAI, pokud jde o efektivitu generativních technologií AI. To však neznamená, že by společnost Google házela ručník do ringu. Společnost totiž představila řadu významných aktualizací svého chatbota s umělou inteligencí s cílem učinit z něj ještě výkonnější a všestrannější nástroj pro stále větší počet uživatelů po celém světě.

Společnost zejména oznámila, že Bard má nyní přístup k Gemini Pro, nejpokročilejší verzi modelu AI, který stojí za chatbotem, ve více než 40 různých jazycích a 230 zemích a teritoriích. Gemini Pro, který je od prosince k dispozici v angličtině, poskytuje Bardovi vynikající schopnosti porozumění, uvažování, syntézy a kódování, což mu umožňuje poskytovat rychlejší a hlubší odpovědi na otázky položené v konverzaci.

Rozšíření technologie umožní mnohem širšímu okruhu uživatelů využívat výhod vylepšené verze aplikace Bard v jejich rodném jazyce. Kromě přístupu ke Gemini Pro společnost Google také oznámila rozšíření funkce Double-check na více než 40 jazyků podporovaných Bardem. Jedná se o funkci, která umožňuje porovnávat odpovědi poskytované Bardem s obsahem dostupným na webu. Po kliknutí na ikonu „G“ Bard bod po bodu vyhodnotí, zda na internetu existují informace, které danou odpověď potvrzují nebo vyvracejí. Uživatelé pak budou moci kliknutím na zvýrazněné fráze proniknout hlouběji a získat ucelenější představu o tématu.

Společnost také představila možnost, aby Bard generoval přizpůsobené obrázky v angličtině, a to bez příplatku. Na základě modelu Imagen 2 dokáže Bard vizuálně oživit myšlenky a koncepty popsané uživatelem slovy a poskytnout „vysoce kvalitní, fotorealistické“ výsledky. Společnost Google uvedla, že tato funkce byla navržena zodpovědně, s použitím technických kontrol, které zabraňují problematickému obsahu, a s investicemi do nejmodernějších technik zabezpečení a ochrany soukromí.

Nové funkce jsou ode dneška k dispozici na adrese bard.google.com.

Zdroj: redakce, Google