Skomírající značka Fujifilm chytila nový dech. Skládací smartphone vypadá jako Samsung Galaxy Fold

Výrobce fotoaparátů Fujifilm vyvíjí skládací telefon. Vykazuje mnoho podobností s řadou Galaxy Z Fold od společnosti Samsung, píše portál Gadget Tendency.

Japonská společnost Fujifilm vyrábí digitální fotoaparáty a související výrobky, jako jsou tiskárny, kopírky a ploché displeje, již mnoho desetiletí. Společnost byla založena v roce 1934 a v průběhu let se úspěšně přizpůsobovala měnícím se podmínkám na trhu. Zatímco Kodak s příchodem digitálního věku zcela prošvihl svou cestu, Fujifilm se dokázal transformovat dostatečně rychle, aby zůstal úspěšný.

Vstupuje výrobce fotoaparátů Fujifilm do světa skládacích smartphonů? Nový patent naznačuje, že japonský výrobce je této možnosti přinejmenším otevřený.

Skládací telefon Fujifilm vypadá jako Samsung Galaxy Z Fold
Dne 3. srpna 2020 podala společnost Fujifilm Business Innovation Corp. patent u Úřadu Spojených států pro patenty a ochranné známky (USPTO). Patent o 51 stranách byl zveřejněn 9. září 2021 a byl také zapsán do databáze Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) pro celosvětovou ochranu patentované technologie.

Kromě podrobného popisu obsahuje dokumentace 47 patentových obrázků, na kterých je zobrazen skládací smartphone Fujifilm s velkou dovnitř sklopnou obrazovkou a druhým dotykovým displejem na přední straně. Design je velmi podobný smartphonům Galaxy Z Fold od společnosti Samsung.

V patentové dokumentaci společnosti Fujifilm je zmíněna možnost ovládání ohebného displeje pomocí stylusu – stejně jako v případě nedávno vydaného Samsungu Galaxy Z Fold 3.

Zdroj: gadgettendency.com