Skladový robot společnosti Amazon používá umělou inteligenci k manipulaci s miliony položek

Sparrow, je nejnovější skladový robot společnosti Amazon, který umí využívat počítačové vidění a umělou inteligenci k rozpoznávání a manipulaci s miliony položek, jak uvádí server Technology.

Společnost Amazon představila svůj nejnovější inteligentní robotický systém Sparrow, který zefektivňuje proces doručování zboží tím, že přesouvá jednotlivé produkty ještě před jejich zabalením. Amazon uvádí, že Sparrow je první robotický systém v jejich skladech, který zvládne detekovat, vybírat a zpracovávat jednotlivé produkty v zásobách. Sparrow je významným pokrokem v nejmodernější technologii průmyslové robotiky, která využívá počítačové vidění a umělou inteligenci (AI) k rozpoznávání a manipulaci milionů položek.

V dnešní době, jakmile zaměstnanci zabalí zboží do krabic, stávající robotická ramena Robin a Cardinal přesměrují zásilky na různá místa ve skladu, než se vydají na cestu. Společnost uvádí, že loni její zaměstnanci po celém světě vybrali, uložili nebo zabalili okolo pět miliard balíků, což je více než 13 milionů balíků za jeden den.

„Robotické technologie nám umožňují pracovat chytřeji, ne tvrději, a pracovat efektivně a bezpečně. „Kromě technologického pokroku Sparrow nás skutečně těší důsledky, které tato technologie má, a způsoby, jakými bude přínosná pro naše zaměstnance a zákazníky“, uvedl mluvčí Amazonu.

Amazon začal s využíváním robotiky ve svých zařízeních v roce 2012 a od té doby společnost přidala více než jeden milion pracovních míst po celém světě a současně nasadila 350 000 robotů mobilních pohonných jednotek. Minulý rok Amazon oznámil, že testuje a vyvíjí nové technologie, které pomohou zajistit bezpečnější práci zaměstnanců, včetně technologií, které pomáhají přepravovat vozíky a balíčky v jeho zařízeních.

Amazon uvádí, že návrh a nasazení robotiky a technologií napříč jeho provozy umožnilo vytvořit více než 700 nových kategorií pracovních míst, které nyní ve společnosti existují.

Zdroj: redakce, YouTube, Technology