Rusové si vyrobili vlastní protiletecký tank. Na BMP-1 namontovali lodní protiletecký kanón z roku 1950

Rusové dál experimentují se svými hybridními tanky. Tentokrát na obrněný transportér namontovali protilodní kanón z roku 1950. Ten se při každém výstřelu silně klepe, jelikož nemá stabilizaci.

Tanky s různými zvláštními platformami nejsou na Ukrajině nic neobvyklého. Tento ale vyčnívá svou nesmyslností, jelikož namontovaný kanón nemá žádnou hydraulickou stabilizaci. Kvůli tomu se platforma celá klepe a kvůli tomu je střelba extrémně nepřesná. Nemluvě o komfortu vojáka, který zbraň obsluhuje. Použitý kanón byl původně používán u ruských válečných lodí po druhé světové válce.

BMP-1 je víceúčelový obrněný transportér, který má mnoho variant jako jsou odtahová, zdravotnická, velitelská verze. Výroba tohoto vozidla skončila v roce 1983. Bylo vyráběno v Rusku, Československu a Číně. Rusko má těchto vozidel nejvíce, takže je ideální volbou na různé experimenty s různými zbraněmi. Odhaduje se, že na světě je stále něco přes 9000 těchto vozidel v různých státech po celém světě. Mezi nimi je i Česká republika, která je využívá na zaučení pilotů. Maximální rychlost je 65 km/h a dojezd je až 600 km. Vozidlo obvykle obsluhují 3 lidé a uveze dalších 8 lidí.

Zdroj: redakce, militarytoday