Putinovo podzemní město. Bydlí zde ruský prezident?

V médiích nechybí dohady o tom, kde se v současnosti zdržuje prezident Vladimir Putin. Někteří odborníci poukazují na úkryt na Uralu. Zda je to pravda, se teprve uvidí, ale mnohé nasvědčuje tomu, že v regionu skutečně existuje podzemní město, které by fungovalo v případě ozbrojeného konfliktu nebo přírodní katastrofy, píše server News.

Podle společnosti Global Security, která se zabývá světovou bezpečností, se myšlenka vytvoření podzemního města, kam by se člověk mohl uchýlit v případě ozbrojeného konfliktu nebo přírodní katastrofy, objevuje již od dob Leonida Brežněva. Tato myšlenka byla samozřejmě zahalena tajemstvím, ale existuje mnoho indicií, že takový plán byl realizován. K tomu však došlo o něco později a stavba byla pravděpodobně zahájena v 80. letech 20. století.

Putinovo podzemní město

Svět se o ruském podzemním městě dozvěděl v dubnu 1996. Autor s odkazem na tajné zprávy americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) argumentoval ve prospěch existence obrovské podzemní základny, k níž vedly četné železniční a silniční spoje, což potvrzují i satelitní snímky pořízené v té době.

Ruští představitelé hovořili o různých účelech základny jako o místě pro těžbu surovin, skladování ruských pokladů, potravin nebo nakonec jako o bunkru pro ruské představitele v případě jaderné války. O stránky se zajímali i novináři z Washington Post. Získané informace prokázaly, že se na Uralu nachází vojenské zařízení.

Společnost Global Security upozorňuje, že základna je ukryta pod horou Jamantau. Někteří odborníci uvádějí, že její rozloha přesahuje 640 km2, což se dá přirovnat k rozloze Washingtonu, a že může pojmout 60 000 až 100 000 lidí. Satelitní snímky ukazovaly, že se zde mimo jiné nacházejí přistávací plochy pro vrtulníky a vojenská kasárna.

Záhadné místo zajímá Američany již řadu let, proto se snaží satelitní snímky pečlivě analyzovat. Zejména proto, že Rusové neprozradili účel výstavby na tomto místě, popřeli také, že by vytvářeli jaderný kryt. Podle údajů, které shromáždili mimo jiné američtí bezpečnostní experti, však bylo zařízení nacházející se uvnitř hory, více než 900 metrů od vrcholu Jamantau, s největší pravděpodobností vytvořeno jako bunkr pro nejdůležitější ruské představitele v případě ozbrojeného konfliktu.

Zdroj: News.com