Prototyp pro Deutsche Telekom promění router v hologram mluvícího asistenta

Uvnitř prázdné skleněné koule, která není o moc větší než akvárium, se objevuje trojrozměrný obličej a usmívá se. Vypadá jako klasický hologram z původního filmu Star Wars.

Více než sci-fi je zařízení nesoucí toto futuristické volání ve Skutečně funkční prototyp navrhla londýnská designérkave spolupráci s Deutsche Telekom.

Toto hologramové zobrazovací zařízení bylo nedávno vystaveno na Mobile World Congress 2024 v Barceloně. Kromě hologramového zařízení obsahuje také přizpůsobitelný a modulární systém pro ovládání internetových sítí v domácnosti a doprovodného robota řízeného umělou inteligencí.

Na podzim roku 2022 vyzval Deutsche Telekom, jeden z největších poskytovatelů telekomunikačních služeb v Evropě a většinový vlastník amerického operátora T-Mobile, společnost Layer, aby přepracovala jeden ze zásadních, ale mírně ohromujících prvků telekomunikací, a to router.

„Každá domácnost potřebuje router. Takže se stal skvělým prostředkem pro to, jak by si mohl router vydobýt své místo spíše v popředí než v pozadí domova,“ říká zakladatel a kreativní ředitel společnsoti Layer Benjamin Hubert. „Běžně máme router za televizí, ve skříni.“

Nejfuturističtější router

Hologramové zařízení s názvem View, které umožňuje holocalling a zobrazování 3D snímků uprostřed skleněné koule je podobné akváriu. Lze jej použít k zobrazení projekci informací specifických pro router, jako je využití sítě, ale také pokročilejších obrázků, jako je postava kamaráda nebo přesné místo na rušném nádraží, kde se má konat schůzka.

Jak to vlastně funguje?

Řada projektorů uvnitř koule promítá video na velmi jemnou a průhlednou membránu. Promítané obrazy jsou rozloženy na plátky, které se promítají na membránu, když se pohybuje, čímž se obnovuje trojrozměrnost zachyceného videa v jakési věrnosti videoher z 80. let.

Je to trochu jako 3D tisk se světlem. Tam, kde 3D tisk tiskne ve vrstvách, zde se promítá ve vrstvách světlo. Je to velmi pozoruhodné zařízení, které na vás mluví.

Zařízení je také schopno zobrazovat 3D digitální modely. Třeba byt, který si chcete pronajmout, nebo dům, který se chystáte koupit. Ale tohle je zatím jen experiment.

Holocall

Pro holocally se zařízení spoléhá na stále běžnější kamery s hloubkovým snímáním, které jsou nyní dostupné na některých chytrých telefonech.

Tento koncept je o hledání nového způsobu komunikace a sdílení. Dívat se na 3D prostor prostřednictvím náhlavní soupravy jako třeba Apple Vision Pro, může za určitých okolností dávat smysl, ale může také nastat chvíle, kdy je skutečně lepší si něco vizualizovat.

Zdroj: Fast Company