Problém s toaletami ve vesmíru. Elon Musk uznal chybu

Elon Musk oznámil, že příští civilní mise společnosti SpaceX bude mít lepší toaletu, napsal magazín Futurism.

Musk na Twitteru uvedl, že SpaceX plánuje vylepšit vybavení svého nadcházejícího letu pro vesmírnou turistiku, včetně toalety. Posádka Inspiration4, kterou tvoří čtyři neastronauti, odstartovala ve středu 15. září na palubě kosmické lodi Crew Dragon společnosti SpaceX. Na Zemi přistáli o tři dny později v sobotu 18. září.

Elon Musk v pondělí 20. září na Twitteru oznámil, že se s posádkou osobně setkal na Floridě, a poté odpovídal na dotazy uživatelů Twitteru ohledně plánů společnosti na další misi. Elon Musk v odpovědi jednomu uživateli uvedl, že příští let bude mít „vylepšenou toaletu“, a dodal, že „s tímto letem jsme měli nějaké problémy“. Miliardář ale neupřesnil, o co přesně šlo ani jak přesně bude toaleta vylepšena. Elon Musk také uvedl, že příští let bude vybaven malou troubou na ohřev jídla a WiFi připojením, které poskytne Starlink, satelitní internetový projekt společnosti SpaceX.

Jared Isaacman, jeden z pasažérů lodi Inspiration4 řekl, že toaleta lodi Crew Dragon byla umístěna na stropě kosmické lodi a měla skleněnou kopuli, což znamená, že členové posádky měli při používání toalety 360stupňový výhled, což ale nenabízí moc soukromí. Přes horní část vesmírné lodi se táhne soukromý závěs, který vám umožní oddělit se od ostatních. Jared Isaacman dodal, že naučit se používat toaletu na palubě kosmické lodi bylo součástí náročného předletového výcviku civilních astronautů.

Posádka Inspiration4 si během třídenního letu dala studenou pizzu a během pobytu ve vesmíru hovořili s Elonem Muskem a hercem Tomem Cruisem.

Zdroj: futurism.com, Twitter.com