Přestaneme používat Google? OpenAI uvede na trh svůj prohlížeč

OpenAI údajně v pondělí představí vyhledávací nástroj umělé inteligence pro svůj chatbot ChatGPT. Je to dlouho očekávaná a spekulovaná funkce, která by zvýšila konkurenci s gigantem Google.

Co víme?

Společnost plánuje svůj produkt představit v pondělí, strategicky před tím, než své plány s AI stihne představit Google na své každoroční konferenci.

Vyhledávací nástroj umělé inteligence bude pravděpodobně zakomponován do charakteristického chatbota ChatGPT, který bude získávat informace přímo z internetu, podle agentury Bloomberg, a poskytne také citace při odpovídání na dotazy uživatelů. Podle zprávy od The Information bude vyhledávací nástroj částečně poháněn vyhledávačem Bing od Microsoftu.

Web The Verge uvádí, že plány OpenAI zahrnují „agresivní pokusy získat zaměstnance Google“

Google je zatím nepřekonatelný král internetového vyhledávání

Mnoho let Google definoval způsob, jakým hledáme a užíváme online informace. A to dokonce natolik, že jméno společnosti vstoupilo do populárního slovníku jako sloveso.

Generativní umělá inteligence je na prahu změny v online vyhledávání. Nabízí totiž uživatelům nový způsob vyhledávání. Google již také začal implementovat umělou inteligenci do svých vyhledávacích produktů a očekává se, že to bude dělat i nadále.

Důkladnější integrace ChatGPT s informacemi v reálném čase a citacemi z webů by mohla pomoci vyřešit jeden z trvalých problémů, kterým čelí AI boty při prezentaci informací: spolehlivost. AI chatboty mohou poskytovat přesvědčivě pravdivé, ale lživé informace.

Zdroj: Forbes, Mobilizujeme, Bloomberg, The Information, The Verge