Podívejte se na plány obrovské megajachty, která má vlastní tenisový kurt, bazén a přistávací plochu pro vrtulníky

Opulentní superjachta TWO10, kterou navrhla německá loďařská společnost Meyer Werft Group, se může pochlubit plážovým klubem na dvou palubách a zavěšeným nekonečným bazénem.

Firma se sídlem v dolnosaském Papenburgu plánuje stavbu ještě větších lodí o délce až 500 metrů. Návrh jachty, která dosahuje délky 210 metrů, byl představen na letošní výstavě jachet v Monaku.

Kromě tenisového kurtu v plné velikosti na přídi, který slouží jako přistávací plocha pro helikoptéry, je bazén vybaven největší skleněnou plochou, jaká kdy byla na jachtě instalována. Pod bazénem se nachází bar se skleněným balkonem, doplněný pohovkami a konferenčními stolky.

Jedná se o druhý projekt, který pochází z divize superjachet loděnice poté, co na loňské výstavě Monaco Yacht Show odhalila plány na 150metrový koncept ONE50.

Firma, která byla založena v roce 1975, tvrdí, že se chce zaměřit na nejvyšší segment trhu s jachtami s cílem stavět „největší a nejekologičtější megajachty na světě“.

„V současné době vidíme, že poptávka po megajachtách roste a že v tomto segmentu je prostor pro další loděnici. Můžeme realizovat téměř neomezené nápady a velikosti lodí, i ty nejšílenější,“ řekl šéf skupiny Meyer Group Bernard Meyer.

Zdroj: thesun.co.uk