Obří Boeing 777X v akci. Působivá expozice letadla na veletrhu v Singapuru

Boeing 777X je největší dvoumotorové proudové letadlo v historii a brzy přepraví své první cestující. Obrovský stroj se právě objevil na leteckém veletrhu v Singapuru, kde jej Boeing předvádí v letu, jak můžeme vidět na fantastických záběrech, které společnost zveřejnila.

Boeing 777X má být prvním leteckým společnostem dodán v roce 2024, a tak není divu, že se jej výrobce snaží propagovat při každé možné příležitosti, píše portál FlightGlobal. Obří letoun s rozpětím křídel 71 metrů se již představil na leteckém veletrhu v Dubaji, kde zaujal efektním vzletem, a objevil se také na právě probíhajícím leteckém veletrhu v Singapuru, kde jej návštěvníci mohli vidět i v letu. Boeing nám tuto prezentaci ukázal na novém videu a musíme uznat, že letoun zde působí vynikajícím dojmem:

Boeing 777X se na trhu objeví ve dvou verzích – 777-8 a 777-9, a přepraví až 426 cestujících (ve verzi 777-9), přičemž nabídne ještě větší pohodlí díky téměř o půl metru větší kabině pro cestující. Boeing se také chlubí tím, že moderní motory letounu snížily spotřebu paliva a emise o 10 % ve srovnání s konkurencí, což se projeví i v nižších nákladech na údržbu.

Zdroj: flightglobal.com