Zájem o iPhone 13 je obrovský. Servery Applu havarovaly

Na první pohled se může zdát, že iPhone 13 toho oproti předchozí generaci mnoho nepřináší, ale při bližším pohledu zjistíte, že změn je poměrně dost, zejména u modelů 13 Pro a 13 Pro Max. Zákazníci po celém světě si to zřejmě uvědomují, protože předobjednávky nového telefonu překonaly všechny hranice, napsal web Techcrunch.

iPhone 13 se prodává lépe než iPhone 12

Zprávy o úspěšných předobjednávkách nového iPhonu pocházejí od analytika Ming-Chi Kuo, který situaci kolem iPhonu 13 nastínil v poznámce pro investory. Podle Kua jsou bez ohledu na model výsledky prodeje v období předobjednávek až o polovinu nižší než u iPhonu 12.

Bohužel vzhledem k současným problémům s logistikou a nedostatkem mikročipů to pro Apple znamená také potenciální problémy pro zákazníky. Již nyní je i v Česku zjevně mnohem větší zájem o modely Pro než o běžnou „třináctku“ a čekací doby na objednávky z webu Apple již dosáhly až 6 týdnů. Ming-Chi Kuo předpovídá, že tento stav se do listopadu nezlepší, takže pokud si chcete objednat iPhone 13 Pro nebo Pro Max, raději to udělejte hned, protože časem se může prodloužit doba dodání.

Zájem byl tak obrovský, že servery společnosti Apple havarovaly

iPhone 13 se těší nebývalému zájmu také v Číně. Společnost Apple obvykle vzorně připravuje svou síťovou infrastrukturu na zahájení předprodeje nových modelů, ale tentokrát ani servery společnosti Apple nebyly připraveny na množství objednávek, které přišly první den. Podle informací z čínského webu SCMP se jen v první den předobjednávek prodalo v Číně 5 milionů zařízení a v sobotu již mnoho spoustu eshopů oznámilo, že nový model není k dispozici. Navíc si iPhone 13 a 13 Pro koupilo v oficiálním obchodě společnosti Apple tolik lidí, že to servery nezvládly, což vyvolalo pobouření na sociálních sítích. Příspěvky s hashtagem #Apple’sWebsiteisDown byly na stránce Weibo za poslední týden zobrazeny více než 460 milionkrát.

Někdy jsou důležité i malé změny

iPhone 13 se do rukou prvních uživatelů dostanou až v pátek, ale recenzenti z oboru v USA si s novými telefony Apple hrají už několik dní a první dojmy jsou velice pozitivní. Ukazuje se, že i nepatrné změny základních věcí – baterie, obrazovky a fotoaparátu znamenají obrovské zlepšení celkového dojmu ze zařízení. To je případ iPhonu 13 a 13 Pro, které mají mnohem lepší výdrž baterie a pořizují mnohem lepší fotografie než před rokem, ačkoli podle specifikací by se dalo soudit, že jde přinejlepším o drobné rozdíly.

Zdroj: Techcrunch.com, scmp.com