NASA vyhodila do povětří jednu ze svých budov. Vše vysílala online

Neobvyklá událost, ke které došlo v Marshallově středisku vesmírných letů v Huntsville v Alabamě. NASA vyhodila do povětří jednu ze svých budov a celá událost byla živě přenášena na internetu, jak uvádí server Space.

K výbuchu řízenému NASA došlo v sobotu 29. října. Americká vesmírná agentura nechala zbourat budovu 4200 nacházející se v Marshallově středisku vesmírných letů, přesněji řečeno její zbytky. Objekt sloužil v letech 1963-2020 jako administrativní sídlo výzkumného střediska, pojmenovaného po generálu Georgi C. Zde se provádí výzkum raketového pohonu a balistických raket.

NASA provedla skutečnou demolici

NASA celou událost vysílala v přímém přenosu a záběry výbuchu byly zveřejněny mimo jiné na sociálních sítích. NASA původně plánovala budovu v roce 2030 zrekonstruovat, ale inženýři při kontrole stavby zjistili problémy s panely vnějších stěn. To byl jeden z důvodů, proč se NASA rozhodla, že lepší variantou než oprava a rekonstrukce budovy bude její demolice.

Marshallovo středisko vesmírných letů bylo založeno 1. července 1960 a má více než 6 000 zaměstnanců. Odborníci, kteří se kolem ní shromáždili, využívají zkušenosti získané při budování pohonných technologií z minulosti (včetně raket Saturn z dob mise Apollo) k vytvoření vesmírné rakety schopné vyslat člověka na Měsíc a Mars, stejně jako prozkoumat další místa ve Sluneční soustavě.

Zdroj: space.com