NASA nabízí možnost obletět Měsíc při nadcházející misi Artemis I. Vaše jméno může být u toho!

NASA vyzývá lidi, aby poslali své jméno, které bude přidáno na flash disk a posláno na průlet kolem Měsíce při nadcházející misi Artemis I, která se má uskutečnit v nadcházejících měsících, napsali na webu Digitaltrends.

Chcete-li poslat své jméno na oběžnou dráhu, jednoduše navštivte webové stránky NASA, zadejte své celé jméno spolu s PIN kódem a stiskněte tlačítko „odeslat“. Poté se vám zobrazí palubní vstupenka s vaším jménem a údaji o letu. Obsahuje také QR kód, který vás odkáže na webovou stránku NASA a pozve vás, abyste se stali virtuálním hostem startů a významných akcí spojených s její činností.

Mise Artemis I bude prvním letovým testem nové generace rakety Space Launch System a kosmické lodi Orion bez posádky. Orion provede průlet kolem Měsíce a o několik dní později se vrátí na Zemi.

Pokud vše půjde podle plánu, vydá se Artemis II stejnou cestou, ale tentokrát s posádkou na palubě Orionu. Poté bude následovat Artemis III, který je v současnosti plánován na rok 2025 a jehož cílem bude přistání první ženy a prvního člověka jiného etnika na povrchu Měsíce. Bude to první přistání s posádkou na Měsíci od poslední mise Apolla v roce 1972.

NASA tvrdí, že program Artemis demonstruje její závazek a schopnost rozšířit lidskou existenci na Měsíci i mimo něj a že bude první z řady stále složitějších misí, jejichž cílem je vybudovat dlouhodobou lidskou přítomnost na Měsíci pro nadcházející desetiletí.

A možná vás bude zajímat, že až vaše jméno zamíří do vesmíru, bude cestovat spolu se Snoopym oblečeným ve speciální výstroji NASA.

Zdroj: digitaltrends.com