Na web banky útočilo 20 tisíc robotů

Společnost zabývající se kybernetickou bezpečností odhalila a zmírnila útok DDoS, kdy přicházelo až 17,2 milionu požadavků za sekundu. Podle společnosti je to třikrát více než jakýkoli útok, který se jí podařilo zaznamenat dříve.

Omer Yoachimik ze společnosti Cloudflare v příspěvku na blogu vysvětlil, že společnost ve 2. čtvrtletí zpracovala v průměru více než 25 milionů požadavků HTTP za sekundu. Dodal, že zmíněný největší útok byl iniciován botnetem zaměřeným na zákazníka společnosti Cloudflare z bankovního odvětví.

„Provoz pocházel od více než 20 000 botů ve 125 zemích světa. Podle zdrojových IP adres botů pocházelo téměř 15 % útoků z Indonésie a dále 17 % z Indie a Brazílie dohromady.“ – píše na blogu.

Útok s 17,2 miliony požadavků je největším útokem HTTP DDoS, jaký kdy společnost Cloudflare zaznamenala, a je téměř třikrát větší než jakýkoli jiný zaznamenaný útok HTTP DDoS. Tento konkrétní botnet byl však v posledních několika týdnech zaznamenán nejméně dvakrát. Zrovna minulý týden se také stal terčem útoku DDoS na dalšího zákazníka Cloudflare, poskytovatele hostingu, který obdržel necelých 8 milionů požadavků za sekundu.

Velké firmy, které čelí těmto útokům, samozřejmě platí velké peníze za kybernetickou bezpečnost splečnostem, které se specializují na ochranu proti DDoS. Bez tohoto přístupu by nemuseli na trhu obstát.

Zdroj: Cloudflare