Na tento simulátor se stojí fronty. Umožňuje prožít vlastní smrt ve virtuální realitě

Technologie VR se vyvíjí každým dnem a přináší uživatelům nové možnosti. Nedávno byl v Austrálii představen unikátní simulátor. Jeho uživatelé mohou prožít vlastní smrt. Od uvedení nového vynálezu se na „simulátor smrti“ stojí obrovské fronty.

Umělec Shaun Gladwell vytvořil jedinečnou příležitost pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je umírat. Díky virtuální realitě a simulacím na míru je možné „zažít vlastní smrt“, píše portál Indiatimes.

Nová technologie umožňuje prožít vlastní smrt
Nově vyvinutý simulátor umožňuje lidem projít procesem umírání. Lze v něm zažít pocit zástavy srdce nebo mozkové smrti. Člověk v „simulátoru smrti“ může cítit, jak z něj vyprchává život.

@croom12

Its Actually pretty hectic. Doctors trying to revive you, vibrating bed and floating into space.

♬ original sound – Marcus

Díky technologii VR může lidstvo částečně odhalit největší tajemství, kterým je záhada smrti a posmrtného života.
V simulaci je část, během níž uživatel vidí z boku své mrtvé tělo. Jeden z lidí, kteří se experimentu účastní, popsal, jak celý proces probíhá. Muž si lehl na speciální lůžko, které vibrovalo. Jak ležel, prožíval svou vlastní smrt a sledoval, jak se ho lékařům nedaří zachránit.

Možnost zažít jedinečný pocit posledních chvil člověka ve vlastním těle vedla k obrovským frontám návštěvníků u „simulátoru smrti“.

Umělec zodpovědný za vytvoření simulátoru chce pomoci lidem vyrovnat se s nevyhnutelným.

Zdroj: Indiatimes