Na nebi zachytili objekt, který vypadá jako Audi R8! Jedná se o UFO?

Občané v severním Walesu viděli něco, co se zdá být neidentifikovaným vzdušným jevem (UAP), vznášejícím se po nebi. Událost znepokojila a zmátla místní obyvatele, protože záznamy ukazují, že tvar objektu vypadal jako konkrétní model oblíbeného luxusního auta, píše web sciencetimes.

Podle očitých svědků se záhadný úkaz zpočátku jevil jako koule oslňující jasným světlem. Pohyboval se po obloze a v jasnějším pohledu UAP silně připomíná tvar Audi R8.

UAP ve tvaru Audi R8 se objevil přímo na obloze britského města Colwyn Bay. Podle zpráv anomálie procházela obzory přímořské komunity a objekt jakoby poskakoval. Kvůli noční tmě pomohl jas objektu místním identifikovat jeho tvar a byl skutečně srovnatelný se zmíněným vozem.

UAP minulý víkend přeletěl waleské panorama. Z dálky měl mimozemský objekt základní tvar talíře podobný tomu, který byl hlášen v posledních několika desetiletích. Při bližším pohledu ale videa ukázala, že má docela blízko k podobnosti ke sportovnímu autu, konkrétně Audi R8. Podle Wales Online ohlásil majitel místní garáže, muž jménem Matthew Norbury první potvrzené pozorování létajícího plavidla. Od jeho zachycení byl jasně bílý objekt viděn letící noční oblohou a rychle otočil směr.

Tento ostrý manévr je pro většinu leteckých prostředků naší doby nepravděpodobný. Pokud tomu tak někdy bylo, lidé by měli vidět přesnou podobu letadla, které by takový výkon dokázalo, včetně vládou vydávané stíhačky a podobně. Norbury vysvětlil, že to bylo poprvé, co viděli letadlo, které vypadalo jako Audi R8 letící přes město.

Nejvíce matoucí na tomto jevu je, že jej nezaznamenaly žádné observatoře, vesmírné agentury a dokonce ani sledování v reálném čase více než stovkou zobrazovacích systémů z UK Meteor Network. Pozorování meteorů z instituce po celé Velké Británii jsou od května prázdné. Fórum nazvané Astronomy Stack Exchange uvedlo, že meteority ze stejné přeháňky se pozorovatelům jeví jako přicházející z jednoho bodu v atmosféře. Ale to je jen obecný názor, protože mnoho meteoritů se během letu rozpadne a způsobí, že rychle změní svou trajektorii.

Předpokládejme, že UAP byl meteor už jako ohnivá koule hořící v atmosféře. Pak by to byla jedna z nejvzácnějších klasifikací objektů. Podle Mezinárodní meteorologické organizace se zemská atmosféra téměř denně setkává s tisíci ohnivých koulí, ale jen některé se objevují tak, aby byly viditelné pozorovatelům na zemi. Meteory ohnivé koule by se mohly objevit v atmosférické oblasti nad jakýmkoli možným místem, včetně neobydlených oblastí, rozlehlých oceánů a dokonce i velkých měst za bílého dne.

Zdroj: sciencetimes.com