Miliardář poletí na měsíc, hledá 8 dobrovolníků, kteří poletí s ním

Chtěli byste jít na Měsíc? Nyní už nezáleží na tom, že nejste miliardářem, ani milionářem. Miliardář v Japonsku zakoupil všechny letenky na let s posádkou na Měsíc v roce 2023 a hledá dobrovolníky, kteří by ho na této cestě mohli doprovázet.

Může se přihlásit kdokoli a lístky budou zdarma. Ale pozor – Yusaku Maezawa (45) si osobně vybere své společníky. Stanovil podmínky, které musí jeho letečtí společníci splnit. Překvapivě chtěl vzít jednu ženu na raketu dříve, ale pravděpodobně ho děsila skutečnost, že se dobrovolně přihlásilo až 27 722 žen.

Yusaku Maezawa (45) koupil všechny letenky na šestidenní let s posádkou kolem stříbrného glóbu. Konat se má v roce 2023 a bude pořádána společností Space X od Elona Muska. Přestože během testování explodoval každý třetí prototyp hvězdné lodi, Musk zajišťuje, že vše bude pod kontrolou a let proběhne, když bude raketa na 100% bezpečná. Yusaku Maezawa, online módní magnát, nyní hledá osm lidí, kteří by ho doprovodili na jeho vesmírném dobrodružství. Není známo, kolik to stálo, ale pravděpodobně to nebyla malá částka.

Překvapivě chtěl vzít jednu ženu na raketu dříve, ale pravděpodobně ho děsila skutečnost, že se dobrovolně přihlásilo až 27 722 žen. Na palubu rakety se vezme osm lidí, kteří splní i jiné podmínky. Jaké jsou tyto podmínky? „Buďte připraveni jednat odvážně, kreativně a nekonvenčně a podporovat ostatní členy týmu.“ Žádosti mohou být zaslány miliardáři do 14. března a 21. března bude oznámen seznam předkvalifikovaných lunárního castingu. V květnu proběhne lékařská prohlídka dobrovolníků a poté si miliardář nakonec vybere své společníky.