Lenovo představilo průhledný notebook

Společnost Lenovo představila koncept notebooku ThinkBook, který se může pochlubit futuristickým průhledným displejem a kombinovanou dotykovou klávesnicí a podložkou pro kreslení. Koncept je součástí nové technologické nabídky společnosti, která byla tento týden oznámena na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

Technologie průhledných displejů se přesouvá ze sci-fi filmů do reálného světa – od telefonů přes televizory až po výlohy obchodů. Společnost Lenovo chce prostřednictvím konceptu notebooku ThinkBook s průhledným displejem nabídnout tvůrcům mobilních zařízení nový pohled na produktivitu.

Nahoře na této působivě vypadající mobilní pracovní stanici je 17,3palcový zobrazovací panel Micro-LED, který zvládá až 55% průhlednost, když jsou pixely vypnuté. Když se obraz zapne, mohou se uživatelé podle společnosti Lenovo těšit na vysokou sytost barev, píše portál TheVerge.

Například digitální umělci by mohli využít možnosti vidět skrze „plátno“ scény a objekty při tvorbě svých výtvorů a tvůrci konceptu naznačují, že ostatní by mohli být při práci nebo zábavě obdařeni překryvnými digitálními informacemi poháněnými umělou inteligencí, aniž by potřebovali nositelná zařízení s rozšířenou realitou. Rozlišení na obrazovce se však zdá být pro takové aplikace nízké – 720p, ale takové věci se nepochybně zlepší s rozvojem technologie.

Možnost vidět skrze displej, na který se díváte, samozřejmě nebude vyhovovat každému úkolu nebo aplikaci. Hovoří se o možnosti nastavit úroveň průhlednosti horního panelu, aby bylo možné v podstatě zablokovat okolní svět a soustředit se na to, co se zobrazuje na obrazovce – podobně jako to dělá společnost LG u svého televizoru Signature OLED T. To by umožnilo flexibilitu těm, kteří jako já tráví většinu svého pracovního života generováním textu, a zároveň by to nabídlo možnosti sdílení vizualizací, aniž by se museli shlukovat před obrazovkou.

Vzhledem k tomu, že se v tuto chvíli jedná o pouhý proof of concept, specifikace jako procesor, grafika, paměť, úložiště a konektivita nebyly odhaleny. Společnost Lenovo nenaznačila ani žádnou budoucí výrobní iteraci, takže jde o svérázný, zajímavý pohled na možnou budoucnost mobilní produktivity.

Zdroj: TheVerge