Jižní Korea postaví do roku 2025 největší ruské kolo na světě. Má symbolizovat jednotu korejského lidu

Jižní Korea se chystá zahájit stavbu největšího ruského kola na světě, které má symbolizovat budoucí sjednocení korejského národa, uvádí web metropolitní vlády Soulu.

Na stavbě, která je plánována v parku Haneul v hlavním městě Soulu a nazývá se Seoul Ring, se pracuje již delší dobu, ale místo pro umístění bylo vybráno teprve nedávno. Podle metropolitní vlády Soulu, které oznamuje umístění místa projektu, je park Haneul považován za významné místo pro svou symboliku jako brána do Soulu i sjednocené Koreje a jako místo geograficky blízké Severní Koreji, které ukazuje harmonii a sjednocení korejské rasy.

Místo umožňuje návštěvníkům výhled na centrum Soulu, stejně jako na řeku Hangang a hory Namsan a Buchansan. Park se nachází také na místě staré městské skládky, což rovněž pomáhá propojit cíl ekologické harmonie.

Soul Ring se odchýlí od tradiční paprskovité konstrukce ruského kola a využije nové technologie a techniky k vytvoření futuristického designu bez paprsků.

Soul Ring bude zábavním zařízením, ale město plánuje využít místo jako kulturní komplex o ostrově Nanjido, na kterém se svého času nacházela hora městského odpadu vysoká téměř 100 metrů a rozkládající se na ploše téměř 2 800 000 metrů čtverečních. Park je jedním z několika na místě bývalé skládky a město plánuje začlenit novou památku do budoucích festivalových akcí.

Očekává se, že Seoul Ring bude sloužit jako nová dominanta města, která posílí jeho globální postavení a konkurenceschopnost ve městech a zároveň oživí místní ekonomiku.

Zdroj: metropolitní vláda Soulu