Japonci posílají na Ukrajinu miniaturní drony, které díky rybářskému vybavení útočí na Rusy

Ukrajina získává podporu z celého světa, včetně exotických destinací, jako je Japonsko. Japonsko vzhledem ke své velmi restriktivní politice vývozu zbraní poslala na Ukrajinu pouze ochranné prostředky, zařízení pro všeobecné použití a bezpilotní letouny. Podívejte se, co putovalo na Ukrajinu.

Japonsko vyslalo neznámé množství univerzálního vybavení, jako jsou stany, dodávky, protichemické obleky, generátory a příděly potravin. Kromě toho se Japonsko rozhodlo poskytnout přilby typu 88 a neprůstřelné vesty typu 3 spolu s balistickými deskami a ~40 dronů, z nichž 30 byly modely Anafi Thermal Parrot.

Osobní ochranné prostředky

Na Ukrajinu přišly přilby typu 88, které byly zavedeny do služby v roce 1988 jako nástupce dlouho nepoužívaného ocelového typu 66. Konstrukčně to představovalo revoluci, protože stejně jako zbytek vyspělého světa i Japonsko navrhlo lehkou kevlarovou přilbu, která je nevýrazným hybridem amerických přileb M88 PASGT a MICH. Poskytuje účinnou ochranu hlavy před střepinami, které jsou příčinou většiny zranění na Ukrajině. Japonské přilby se dodávají ve čtyřech velikostech.

Druhou velmi důležitou pomůckou jsou neprůstřelné vesty typu 3 obsahující keramické balistické pláty vyráběné od roku 2014. Vesta pojme dvě velké balistické desky (každá o hmotnosti ~2,6 kg) na přední a zadní straně, přičemž po stranách je prostor pro menší boční desky, které poskytují ochranu proti střelivu z pušky. Kromě toho mají vesty rychloupínací systém umístěný u krku a umožňují montáž standardního vybavení MOLLE.

Anafi Tepelné drony Parrot

I ty nejmenší komerční drony lze použít ke koordinaci dělostřelecké palby nebo bombardování granáty pomocí rybářského vybavení. Výjimkou nejsou ani drony Anafi, kteří váží pouhých 315 g, umožňují maximální dobu letu 26 minut a nabízejí dolet až 4 km při stropu až 4,5 km.

Dron je vybaven stabilizovanou dvojicí denní kamery 4K a termokamery s rozlišením 160×120 pixelů pracující v pásmu 8-14 μm. Napájení zajišťuje baterie s kapacitou 2700 mAh a hmotností 124 g.

Zdroj: Ukraine Weapons Tracker