IBM nahradí 7 800 lidí umělou inteligencí

IBM plánuje zastavit nábor nových zaměstnanců. Místo lidí má zaujmout umělá inteligence. Ta má v příštích letech převzít až 7 800 pracovních míst, jak píše server Futurism.

Plány IBM oznámil generální ředitel společnosti Arvind Krishna. Vysvětlil, že může dojít k pozastavení nebo zpomalení náborů zaměstnanců na takzvaných back-office pozicích. To zahrnuje některé administrativní a podpůrné pracovníky, kteří nepřicházejí do styku se zákazníky.

„Třicet procent funkcí, které nejsou v kontaktu se zákazníky, by mohlo být do pěti let nahrazeno umělou inteligencí a automatizací,“ řekl Krishna.

Podle IBM může být jedním ze způsobů, jak snížit počet pracovníků, nepřijímání nových zaměstnanců, kteří by nahradili ty, kteří z různých důvodů firmu opouštějí.

Krishnovo oznámení přichází v době, kdy umělá inteligence zaujala představivost lidí po celém světě poté, co byl loni spuštěn bezplatný generátor textů ChatGPT. Ten mimo jiné dokáže odpovídat na nejrůznější otázky, poskytovat informace nebo pomáhat řešit problémy.

Zdroj: redakce, futurism.com