Humanoidní robot Ameca už dokáže napodobit hlas, mimiku a rétoriku slavných osobností

Britský humanoidní robot Ameca předvedl svou řadu napodobenin celebrit, které jsou až děsivě realistické. V novém videu tento sofistikovaný stroj, vyvinutý cornwallskou firmou Engineered Arts, mluví ve stylu Morgana Freemana, Elona Muska a Donalda Trumpa, píše web Daily Mail.

Robot Ameca je vybaven mikrofony, binokulárními očními kamerami, hrudní kamerou a softwarem pro rozpoznávání obličejů, takže může komunikovat s lidmi. Společnost Engineered Arts ho popisuje jako nejpokročilejšího humanoida na světě a jako platformu pro interakci člověka s robotem.

Ameca dokáže napodobit i ty nejjemnější nuance lidské řeči. V novém videu si robot povídá se zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Engineered Arts Willem Jacksonem u stolu v kancelářích společnosti. Na začátku videa vyjmenovává předměty, které v místnosti vidí, včetně stolu, židle, oken a polic na knihy. Poté popisuje robotickou hračku a anatomický model lidské hlavy na stole, který označuje za fascinující.

Jackson pak požádá Amecu, aby začal mluvit hlasy slavných lidí, a on mu vyhoví hlubokým mužským hlasem ve stylu Morgana Freemana. Jackson hopak požádá, aby hlasem Elona Muska mluvil o robotických vesmírných lodích, které letí na Mars, a o objevu plutonia.

Nakonec je Ameca požádán, aby přednesl projev ve stylu Donalda Trumpa, ale hlasem SpongeBoba a výsledek je k popukání. Ameca se drží tématu Marsu a přednese nesmyslný monolog plný rétoriky a hyperbol, který je pro bývalého amerického prezidenta typický.

Není jasné, zda byla celá interakce na videu předem připravená, ačkoli společnost již dříve tvrdila, že Ameca dokáže vést neskriptované rozhovory. Společnost Engineered Arts neprozradila, kolik výroba robota stála, protože je stále ve vývoji, ačkoli si ho lze pronajmout na akce a výstavy. Ačkoli Ameca v současné době neumí chodit, Engineered Arts pracuje na její pohyblivé verzi s plnohodnotným tělem, díky níž se bude ještě více podobat člověku.

Zdroj: redakce, dailymail.co.uk