Hogwarts Legacy. Hra roku 2023 ze světa Harryho Pottera. Trailer nabízí úchvatné efekty

Největší hra roku se objeví již za necelý týden. Hogwarts Legacy, hra zasazená do světa Harryho Pottera, je na nejlepší cestě zlomit prodejní rekordy, protože očekávání fanoušků jsou obrovská.

Nutno říci, že kouzelnický svět na hru s takovými ambicemi čekal již delší dobu, po téměř deseti letech bez vydání velké videohry. Zdá se však, že společnost Avalanche Software vymyslela jednu z nejpůsobivějších her posledních let.

Aktuálně vyšel nový trailer, který přistál na sociálních sítích necelý týden před vydáním hry. Mezi herními sekvencemi a filmovými záběry v počítačové grafice se daří úspěšně vytvářet mezi fanoušky nadšení, jak uvádí web Radio Times.

Pravděpodobně nepřehlédnutelná událost letošního začátku roku, hra Hogwarts Legacy, je naplánována na 10. února 2023 (7. února pro držitele Early Access). Po mnoha odkladech se výtvor společností Avalanche Software a Warner Games definitivně usadil v polovině února, což je pro vydávání videoher ideální období. Hráči po celém světě netrpělivě čekají, až se budou moci toulat po chodbách a učebnách Bradavic, ale bohužel pro hráče na PS4, Xbox One bylo vydání hry na starší generaci konzolí odloženo na později.


Po přečtení několika řádků výše jste pravděpodobně pochopili, že hra Hogwarts Legacy bude mít v únoru dvě velmi odlišná vydání: oficiální vydání 10. února a vydání v rámci předběžného přístupu 7. února. Jak je totiž nyní v tomto odvětví běžné, někteří hráči si budou moci zahrát Hogwarts Legacy 72 hodin před jeho vydáním, a to pod jednou podmínkou: předobjednat si jeho Deluxe verzi nebo sběratelskou verzi. Vzhledem k tomu, že sběratelská verze je mezi sběrateli velmi žádaná, doporučujeme, abyste se rozhodli pro verzi Deluxe, pokud si chcete zahrát Hogwarts Legacy dříve.

Pokud vás stále zajímá povaha hratelnosti Hogwarts Legacy, vězte, že se společnosti Avalanche Software a Warner Games rozhodly nabídnout nám akční RPG v otevřeném světě.

Co se týče herních sekvencí v podání Avalanche Software, hra neskrývá své grafické ambice a nabízí dechberoucí krajinu a měnící se prostředí podle ročních období. Nelze si nevšimnout, že otevřený svět Bradavic působí autenticky a skvěle koresponduje svou dobu a geografické zasazení s vesničkami a vesnicemi přímo z Anglie a Skotska 19. století. Hráč bude mít možnost prozkoumávat tento svět dle libosti pomocí různých dopravních prostředků, jako jsou třeba kouzelná košťata.

Zdroj: redakce, radiotimes.com