Google oznamuje vývoj Lumiere, generátor převodu textu na video nové generace založeného na umělé inteligenci

Tým výzkumníků v oblasti umělé inteligence ve společnosti Google Research vyvinul novou generaci generátoru textu na video založeného na umělé inteligenci s názvem Lumiere. V posledních několika letech se aplikace umělé inteligence přesunuly z výzkumných laboratoří do široké uživatelské komunity – například do prohlížečů byly integrovány LLM, jako je ChatGPT, které uživatelům umožňují generovat text dosud nevídaným způsobem.

V poslední době umožnily generátory textu na obrázek uživatelům vytvářet surrealistické obrazy. A generátory pro převod textu na video umožnily uživatelům vytvářet krátké videoklipy pouze pomocí několika slov. V tomto novém úsilí tým společnosti Google posunul tuto poslední kategorii do nových výšin oznámením generátoru text-to-video s názvem Lumiere, uvádí portál Techxplore.

Lumiere, pojmenovaný pravděpodobně po bratrech Lumiérových, kteří byli průkopníky prvních fotografických přístrojů, umožňuje uživatelům zadat jednoduchou větu, jako například „dva mývalové si spolu čtou knihy“, a vrátí se jim plně hotové video, které ukazuje dva mývaly, kteří právě toto dělají – a to v úžasně vysokém rozlišení. Nový generátor představuje další krok ve vývoji generátorů pro převod textu na video, protože vytváří mnohem lépe vypadající výsledky.

Společnost Google ve svém oznámení neupřesnila, zda plánuje uvolnit nebo distribuovat Lumiere veřejnosti, pravděpodobně kvůli zřejmým právním důsledkům, které by mohly vzniknout v důsledku možného vytváření videí porušujících autorská práva.

zdroj: Techxplore