Elon Musk odhalil nového humanoidního robota a cenu. Takových robotů mají být podle něj miliony

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk odhalil prototyp humanoidního robota Optimus, který sdílí některé senzory a software umělé inteligence s asistenčními funkcemi Autopilota jejích vozů.

Musk předpověděl, že by se mohl s robotem dostat na cenu pravděpodobně nižší než 20 000 dolarů (449 460 Kč), píše portál Theverge.

Musk tvrdil, že rozdíl mezi konstrukcí Tesly a jinými velmi zdařilými ukázkami humanoidních robotů je v tom, že Tesla Optimus je vyroben pro masovou výrobu v milionech kusů a má být velmi schopný.

Zpočátku se zadní dveře pódia otevřely a odhalily dekonstruovaného robota, kterého Tesla nazývá „Bumble C“, který chodil dopředu a dělal taneční pohyb. Musk přiznal, že chtěli, aby byl robot bezpečný, nedělal na pódiu příliš mnoho pohybů, aby „nespadl na hubu“. Poté společnost ukázala několik videoklipů, na nichž robot plní jiné úkoly, například sbírá krabice.

Musk prozradil, že původní představený robot byl vyvinut během pouhých šesti měsíců. Robot obsahuje 2,3kWh baterii, běží na SoC Tesla a má připojení Wi-Fi a LTE.

„Bude to zásadní proměna civilizace, jak ji známe,“ řekl Musk. Optimus má podle Muska má potenciál zvednout dvakrát ekonomický výkon.

Zdroj: Theverge