Drogový dealer si objednal balíček z Číny. Agenti na něj umístily AirTag, aby ho dopadli

Agentura protidrogového oddělení byla přivolána k podezřelému balíčku, který byl zastaven na hranicích. K vypátrání podezřelého dealera použili gadget od společnosti Apple.

Od uvedení lokátoru od společnosti Apple na trh v roce 2021 jsme slyšeli mnoho příběhů o využití zařízení AirTag k rozsáhlé nezákonné činnosti. Už jsme tu měli několik případů sledování a pronásledování. Společnost Apple se opakovaně snažila vydávat zprávy a varování před zneužíváním lokátoru, ale nakonec z toho byl jen PR dým. Tentokrát však AirTag zneužila druhá strana – agenti protidrogového oddělení AirTag předhodili osobě podezřelé z obchodu s drogami, informoval portál MacRumors.

Příběh začíná v květnu 2022, kdy pohraničníci v USA na hranicích zadrželi dvě zásilky ze Šanghaje, které obsahovaly lis na tablety a zařízení na formování chemikálií do pilulek. Policisté neměli pochybnosti o tom, k čemu přístroj slouží, a proto na místo přivolali DEA (americkou protidrogovou agenturu).

Agenti, kteří dorazili na místo, se poprvé v historii jednotky rozhodli použít komerční lokátor AirTag k vypátrání potenciálního drogového dealera.

Místo zabavení balíku DEA jednoduše vhodila dovnitř lokátor od společnosti Apple a nechala zásilku jít dál, aby vypátrala adresáta. AirTag byl takto použit, ale není jasné, proč se agenti rozhodli takto postupovat. Gadget se již vícekrát ukázal jako vadný a jednoduše ztratil signál.

Nakonec však byl údajný překupník drog pohnán k zodpovědnosti, není však jasné, zda k tomu měřitelně přispěla aplikace AirTag, nebo zda byl příjemce prostě natolik lehkomyslný, že si objednal balíček s drogovým vybavením na svou domácí adresu.

Zdroj: MacRumors