Čínská firma ve vývoji pokročila. Humanoidní robot LimX stoupá po schodech, které si prohlédne v reálném čase

Když jsme o společnosti LimX Dynamics slyšeli naposledy, čínská robotická firma předváděla čtyřnohého robota, který uměl chodit po nohách nebo se kutálet na kolečkách. Nyní společnost zveřejnila video svého nového humanoidního robota, který dokáže samostatně šplhat po schodech.

Testovací dvounohý robot s kódovým označením CL-1. Společnost LimX předpokládá, že průmysloví a spotřebitelští roboti CL-1 budou plnit nejrůznější úkoly v prostředí, jako jsou nebezpečná prostředí, automobilové závody, a dokonce i domácnosti běžných lidí, píše portál NewAtlas.

Při vnitřních i venkovních testech, které proběhly minulý měsíc, byl robot schopen samostatně vyhodnotit schody, svahy a obrubníky, když na ně narazil, a v reálném čase upravit svou chůzi tak, aby je bez problémů překonal. To znamená, že robot nebyl jednoduše naprogramován tak, aby pohyboval nohama přesným způsobem, který by odpovídal jednotlivým specifickým výzvám.

Ačkoli stále čekáme na vyjádření společnosti LimX ohledně technických specifikací robota CL-1, společnost uvedla, že robot dokázal tento výkon díky kombinaci palubních senzorů, algoritmů pro vnímání terénu a řízení pohybu v reálném čase a vysoce výkonných kloubních aktuátorů a dalšího hardwaru. Tudíž si vše prohlédl v reálném čase.

V současné době není známo, kdy bychom se mohli dočkat uvedení komerčního humanoidního robota LimX na trh. Prozatím si můžete CL-1 prohlédnout v akci na nedávno výše zveřejněném videu.

Zdroj: NewAtlas