Čína vytvořila vlastní podzvukovou střelu CJ-10A. Ta vychází z ruské střely Kh-55 a má dostřel až 2000 km. Může nést i jaderné hlavice

CJ-10A je druhá generace čínské balistické střely, která vychází ze starší ruské střely Kh-55. Střela unese nálož o hmotnosti půl tuny. Dostřel je až 2000 km, s možností nést i jadernou hlavici.

CJ-10A je řízená střela s plochou dráhou letu (LACM), která může dosáhnout podzvukové rychlosti až 2000 km/h a doletět až do vzdálenosti 2000 km s hlavicí o hmotnosti 500 kg. Střela je nesena a odpalována z transportního vozidla TEL (Transporter-erector-launcher), které nese tři střely, nebo z lodní platformy, jako je například čínský torpédoborec s řízenými střelami Type 052D.

Střela využívá několik různých způsobů navádění a navigace, včetně satelitní navigace a inerciální navigace, jakož i radaru sledujícího terén, což ztěžuje systémům protivzdušné obrany rušení nebo klamání střely. Přesnost střely je 5-10 metrů. Není jasné kolik střel tohoto typu má Čína ve výzbroji. U předchozí varianty CJ-10 jich má Čína k dispozici 200-500. Existuje také varianta DH-20, která je odpalována ze vzduchu. Ta ale nemůže nést jaderné hlavice. Odpalovacích platforem má Čína k dispozici cca 50.

Zdroj: redakce, missiledefenseadvocacy