Čína staví první 5.5G síť. Je desetkrát rychlejší, než 5G a toho se Západ bojí

Zatímco 5G stále přitahuje stále více uživatelů z celého světa, jeho upgrade, oficiálně známý jako 5.5G, se vyvíjí závratným tempem. Také sliby jsou přinejmenším lákavé. Nabízené rychlosti budou v průměru desetkrát vyšší než u 5G. A při stahování obsahu dosáhnou rychlosti 10 Gb/s, jak píše server Gizchina.

Společnost Huawei během Globálního mobilního fóra, které právě probíhá v thajském Bangkoku, oznámila, že 5G nyní dosáhlo milníku 700 milionů uživatelů po celém světě. Předseda představenstva čínské společnosti Ken Hu využil této příležitosti k odhalení 5.5G. Jedná se o nadcházející významnou aktualizaci sítě.

Global Mobile Broadband Forum 2022 pořádá společnost Huawei společně se svými partnery z oboru. Na tomto každoročním fóru se setkávají provozovatelé mobilních sítí, vertikální lídři v oboru a partneři z ekosystému z celého světa, aby diskutovali o tom, jak zajistit komerční úspěch 5G, a o dalších žhavých tématech, jako je ekologický rozvoj, inteligence a vývoj 5G.

„5G bude desetkrát pomalejší než 5,5G. To tedy způsobí, že rychloměr oproti technologii dostupné od roku 2020 výrazně poskočí,“ řekl David Wang, výkonný ředitel společnosti Huawei.

„Všechny rychlé změny, které nás čekají, budou doprovázeny rostoucími požadavky na digitální infrastrukturu. S rychle se blížícím inteligentním světem. Dalším milníkem, kterého musíme na cestě k inteligentnímu světu dosáhnout, je 5,5G. Technologie 5.5G přinese zážitky o rychlosti 10 Gbit/s, podpoří stovky miliard připojení a pomůže nám dosáhnout nativní inteligence.“

Podle Davida Wanga tedy nabídky 5.5G budou schopny poskytovat rychlosti až 10 Gb/s. Díky síti tvořené 100 miliardami připojení a založené na endogenní inteligenci. Jedná se o vylepšenou formu umělé inteligence, která využívá specifický hardware. David Wang vysvětluje, že i když je tato technologie stále ve vývoji. Dosáhla již řady povzbudivých milníků.

Další evoluce síťových technologií je tady

Za prvé, standardizace je již na dobré cestě. Mezitím byl realizován technický pokrok a bylo dosaženo cíle 10 Gb/s. A konečně, jelikož jsou nyní tyto tři technologie kompatibilní, integrace internetu věcí je na místě. 5.5G zvýšilo svou výbavu. Následujících pět nových oblastí vyžaduje plnou pozornost: standardy, spektrum, produkty, ekosystémy a aplikace.

Sami jsme zvědaví, jak se bude nová síť vyvíjet dále.

Zdroj: redakce, gizchina.com