Chytré telefony bez baterie? Už brzy na trhu!

Jste na cestách, baterie se vybíjí, a přesto ji potřebujete pro online jízdenku, Mapy Google nebo pro předložení očkovacího průkazu.
Nabíjecí kabel je doma a v dohledu není žádná zásuvka. V budoucnu by všechny tyto drobné problémy měly být minulostí, píše server MÄNNERSACHE.

Budoucnost: zařízení bez baterií

Čínský výrobce elektroniky Oppo ve zprávě představil, jak to bude fungovat. Zařízení již nebudou připojena přímo k napájení pomocí zástrčky, ale budou čerpat potřebnou energii prostřednictvím signálu mobilního telefonu, Bluetooth a WLAN.

Výhody technologie

Taková technologie by měla několik výhod. Nejen pro každodenní používání telefonu, které by bylo mnohem příjemnější, ale také pro životní prostředí.

Nejenže by odpadla potřeba různých nabíjecích kabelů, které se u jednotlivých značek liší a které je třeba v určitém okamžiku zlikvidovat, ale zbytečná by byla i baterie a její výroba, při níž se používají toxické látky.

Po zavedení této technologie by se mohly zlevnit i chytré telefony, protože výroba baterií je nákladná. Zda by to mohlo vést i k prodloužení životnosti mobilního telefonu, je žádoucí, ale zatím to nelze s jistotou potvrdit.

Čínská společnost každopádně plánuje představit zařízení bez baterií již v roce 2025, protože komunikace s nulovou spotřebou energie se má týkat nejen mobilních telefonů, ale také tabletů a notebooků. Podle tiskové zprávy společnosti Oppo by se systém mohl dále rozvíjet a používat v zemědělství a průmyslu.

Zdroj: MÄNNERSACHE.de