Česká firma vyrábí nafukovací HIMARSy. Rusové jsou zmatení a přicházejí o jmění

Společnost INFLATECH se sídlem v Děčíně dokazuje, že strach lze Rusům nahnat nejen skutečnými HIMARSy, ale i jejich nafukovacími figurínami. Putinova armáda přichází o jmění v boji s teoreticky bezpečným protivníkem.

Vyzařují teplo tam, kde se skutečné odpalovací zařízení HIMARS zahřívají, a navíc se jim vizuálně podobají natolik, že klamou. Takto ukrajinská armáda klame ruská vojska – a pomáhá jí v tom česká firma INFLATECH, která dokáže vyrobit až 35 klamných cílů měsíčně.

Nafukovací konstrukce, které jsou atrapami skutečných bojových strojů, se vyrábějí v továrně české společnosti INFLATECH v Děčíně.

„Výrobky jsou navrženy tak, aby klamaly, odváděly pozornost, skrývaly a chránily,“ tvrdí výrobce na svých oficiálních internetových stránkách. Atrapy plní svou funkci, protože společnost dbá na to, aby odrážely jejich skutečný vzhled. Rozměry nafukovacího vozidla jsou správné a nechybí ani označení vlastností (imitace reliéfů a případných hrbolů na vnější straně stroje). Důležitá je také skutečnost, že nástrahy od společnosti INFLATECH mají zabudované vyhřívací systémy, které klamou termovizi nepřítele. To znamená, že atrapy HIMARS se zahřívají na stejném místě jako jejich skutečné protějšky.

Rusové zničí více HIMARSů, než má Ukrajina na skladě

„Nedávno Rusové oznámili, že zničili o 140 procent více HIMARSů, než kolik jich Ukrajina obdržela,“ uvedl Vojtěch Fresser ze společnosti INFLATECH. To nás vede k domněnce, že pravidelně dodávané nafukovací atrapy odvádějí dobrou práci. „Rusové používají rakety za několik desítek tisíc dolarů, aby zničili levný balon,“ dodal Fesser.

Výrobce tvrdí, že je schopen připravit 35 kopií návnady během jednoho měsíce. Počet klamných cílů, které jdou do rukou ukrajinské armády, však zůstává záhadou – zůstává to vojenským tajemstvím. Ačkoli televizní záběry ukazovaly hlavně odpalovací zařízení M270 MLRS, INFLATECH má v nabídce celou řadu bojových provedení návnad pro nepřítele.

Zdroj: redakce, inflatechdecoy.com