Bydlení je hra. Firma prodává 3D tištěné domy z recyklovaného plastu za cenu od 90 000 Kč

Azure Printed Homes je losangeleský startup, který staví domy vytištěné na 3D tiskárně z materiálu tvořeného ze 60 % plastovým odpadem z obalů od potravin a plastových lahví. Plastový odpad se kombinuje s dalšími stavebními materiály, aby se zvýšila pevnost a odolnost domů.

Společnost dokonce nabízí možnost ještě ekologičtějších domů, a to instalací solárních panelů a tepelných čerpadel pro snížení nákladů na energii. Podle společnosti Azure je proces 3D tisku o 70 % rychlejší a o 30 % levnější než tradiční stavební metody. Dům může být postaven zhruba den po dokončení návrhu.

Domy se téměř celé vyrábějí v továrně společnosti v Culver City a poté se na plošinové nákladní vozy dopravují na staveniště. Tam pak stavitelé moduly jednoduše spojí dohromady a stavba je hotová. Azure v současné době nabízí několik návrhů – od zahradních studií a malých domů s jednou nebo dvěma ložnicemi až po velké domy o rozloze 84 metrů čtverečních.

Studio o rozloze 11 metrů čtverečních stojí méně než 27 000 dolarů, v přepočtu cca 590 000 Kč a cena největšího domu je téměř 205 000 dolarů, v přepočtu cca 4,4 milionů Kč.

Zdroj: Apartment Therapy