BMW nasadí humanoidní roboty ve své fabrice. Mají zvládat úkoly od práce v karosárně po řízení skladu

BMW Manufacturing oznamuje průlomové partnerství s americkým robotickým startupem Figure, které znamená nasazení humanoidních robotů ve výrobním závodě ve Spartanburgu v Jižní Karolíně. Toto je první komerční smlouva společnosti Figure od jejího založení v roce 2022. Plánuje se rozšíření smlouvy v závislosti na úspěšnosti robotů, píše portál Interesting Engineering.

Roboti Figure jsou navrženi pro bezpečnost a adaptabilitu, přičemž zvládají úkoly od práce v karosárně po řízení skladu. Po intenzivním školení budou roboti integrováni do provozu závodu během následujících 12-24 měsíců.

BMW není jediná společnost, která se obrací k humanoidním robotům. Další automobilové společnosti, jako Honda a Hyundai, a inovátoři jako Tesla s robotem Optimus, také zkoumají tuto technologii. Elon Musk z Tesly předpovídá, že do roku 2040 bude miliarda humanoidních robotů na Zemi.

Přestože humanoidní roboti nabízejí flexibilitu a všestrannost, zůstávají otázky ohledně jejich skutečné životaschopnosti a spolehlivosti. Brett Adcock z Figure zdůrazňuje, že partnerství s BMW je významným potvrzením vize jeho společnosti v oblasti automatizace výrobního průmyslu.

Zdroj: Interesting Engineering