Bitcoin se po třech týdnech vyšplhal na nejvyšší hodnotu a pomáhá tak měnám ether a dogecoin. Budoucnost je však nejistá

Bitcoin se v úterý 22.3.2022 vyšplhal na nejvyšší hodnotu za poslední téměř tři týdny a přidal ke svým ziskům od ruské invaze na Ukrajinu, čímž vytáhl nahoru menší digitální mince, jako je ether či dogecoin.

Trh s bitcoiny sice v pondělí krátce utrpěl ztrátu poté, co předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell ve svém projevu naznačil, že americká centrální banka by mohla na některých zasedáních do konce roku zvýšit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu.

I přes to se však, dle webu Coindesk, bitcoin se vyšplhal až o 5,6 % na 43 337 dolarů, v přepočtu skoro milion korun, což je jeho nejvyšší hodnota od 3. března, a naposledy vzrostl o 3,6 %. Ether, druhá největší digitální mince, se vyšplhal až o 5,4 % na nejvyšší hodnotu od 17. února.

Původní kryptoměna vzrostla od svého vnitrodenního minima na úrovni 34 324 USD, v přepočtu přes 760 tisíc korun, z 24. února, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, více než 26 %. Její zotavení kopíruje zisky akcií, i když ve větší míře.

Analytici uvedli, že za zisky nestojí žádné konkrétní katalyzátory v podobě zpráv, a citovali nejistý zájem po rizikovějších aktivech, který v úterý podpořil evropské akciové indexy. Přesto kryptoinvestiční produkty a fondy vykázaly již druhý týden po sobě úbytek.

Zdroj: Coindesk