Austrálie pořídila rekordních 129 nových bojových vozidel Redback, které vynikají i solidní rychlostí

Australská vláda podepsala smlouvu se společností Hanwha Defense Australia na dodávku lokálně vyráběných bojových vozidel pěchoty (BVP) ASK21 Redback pro australskou armádu. Celkem jde o 129 bojových vozidel a každé z nich bude vyrobené přímo v Austrálii, píše server Defence blog.

Redback váží 42 tun. Dosahuje maximální rychlosti 65 km/h a dokáže ujet 500 km. Oproti korejskému BVP K21 bude australský Redback vybaven vyráběným bojovým modulem T2000 s 30mm automatickým kanonem Mk44S Bushmaster II, spřaženým kulometem ráže 7,62 mm a dálkově ovládaným bojovým modulem R400, umožňujícím instalaci kulometu nebo 40mm granátometu.

Redback je vybaven špičkovými technologiemi, které zajišťují vysokou úroveň obrany. Jeho pancéřování je navrženo tak, aby odolávalo různým hrozbám, včetně střelných zbraní, výbušnin a dalších nebezpečí. Díky tomu poskytuje vysokou úroveň ochrany pro posádku i případný náklad.

Špičkové technologie

Redback je vybaven špičkovými systémy situational awareness pro posádku, jako jsou izraelské přilbové displeje Iron Vision. Ty umožňují posádce volně pozorovat okolí „skrz“ pancíř pomocí panoramatických 360° kamer. V vozidle jsou také pokročilé simulační technologie, které umožňují virtuální výcvik posádek přímo uvnitř stroje.

Jeho vnitřní prostor je navržen s ohledem na komfort a efektivitu posádky. Moderní technologie umožňují plně integrované systémy komunikace, navigace a sledování, což zvyšuje situacionální povědomí a schopnost reakce na různé situace, píše server The Defense Post.

Zdroj: Defence blog, The Defense Post