Apple se otevírá: Uživatelé iOS získájí více svobody

Apple byl dosud uzavřen konkurenčním nabídkám na své vlastní platformě. Budoucí aktualizace iOS 14.5 však přináší bod zvratu. Výrobce se znovu trochu otevírá a uživatelé iOS dostávají větší svobodu.

Siri přehrává skladby, alba nebo umělce z iPhonu na povel. Obvykle se však pokouší přehrát je přes Apple Music. Ostatní streamovací služby, jako je Spotify, jsou zpočátku ignorovány. Pokud to tak nechcete, musíte výslovně požádat hlasového asistenta a zavolat streamovací službu dle názvu, což je docela nepraktické a nespravedlivá výhoda pro vlastní službu Apple.

iOS 14.5: Novinky společnosti Apple v oblasti streamovacích služeb
Nyní však tvrdě pracující beta testeři zjistili, že Apple s nadcházející aktualizací iOS 14.5 nabízí svým uživatelům větší svobodu volby. Od nynějška můžete ve výše uvedeném případě jako standardní nastavit také alternativní streamovací služby. Díky tomu již není nutné otravné pojmenování hlasového příkazu Sirimu. Postačuje například požadavek na přehrání skladby. Poté se vyhledávání provádí automaticky prostřednictvím dříve definované streamovací služby. Jak to funguje?

Pokud požádáte Siri o první přehrání skladby, můžete si vybrat ze seznamu kompatibilních aplikací. V tomto okamžiku se pak rozhodnete pro budoucí standardní aplikaci. I když poprvé výslovně požádáte o skladbu prostřednictvím jiné streamovací služby, Siri se vás zeptá, zda chcete službu nastavit jako výchozí.

Aktualizace s novými funkcemi
IOS 14.5 je v současné době stále ve vývoji, stejně jako iPadOS 14.5 a watchOS 7.4. Aktualizace s sebou přinášejí řadu nových funkcí. Obzvláště netrpělivě se očekává možnost snadného odemčení iPhone pomocí Apple Watch. Funkce, kterou uživatelé Mac znají již řadu let. Publikace se očekává v příštích několika týdnech, pravděpodobně nejdříve v březnu.