Apple a Google připravují dohodu, která má otřást trhem umělé inteligence

Apple a Google jednají o integraci modelu umělé inteligence Gemini. Oba IT giganti prý připravují dohodu, která „otřese odvětvím AI“.

Sloupkař agentury Bloomberg Mark Gurman řekl, jak budou nástroje umělé inteligence (AI) fungovat na chytrých telefonech Apple.

Podle odborníka budou všechny výpočty služby AI na iPhonu provádět lokálně, bez přístupu k internetu. Materiál je k dispozici na internetových stránkách agentury Bloomberg.

Mark Gurman poznamenal, že tímto způsobem budou data uživatele chráněna, také rychlost práce AI je v tomto případě vyšší než při zpracování informací na vzdáleném serveru.

Nástroje umělé inteligence iPhonu však nebudou tak výkonné jako u konkurence. Při popisu práce AI Gurman poznamenal, že nové nástroje zlepší práci vestavěné hlasové asistentky Siri úpravou výstupu. Modely AI budou také lépe interpretovat složité dotazy než hlasový asistent v současném stavu.

Mark Gurman uvedl, že AI na chytrém telefonu bude schopna plnit funkce chatbotů. S největší pravděpodobností tedy budou modely schopny generovat text nebo vytvářet obrázky v reakci na požadavek uživatele. Funkce AI v iPhonu budou možná představeny na červnové konferenci WWDC spolu s oznámením systému iOS 18.

Také se uvádí, že společnosti Apple a Google jednají o integraci modelu umělé inteligence Gemini do iPhonu. Oba IT giganti prý připravují dohodu, která „otřese odvětvím AI“.

Zdroj: Bloomberg