Americký miliardář hovoří se svým vlastním klonem umělé inteligence

Americký podnikatel Reid Hoffman, spoluzakladatel sociální sítě LinkedIn, promluvil ke svému vlastnímu digitálnímu klonu vytvořenému pomocí umělé inteligence. Video s tímto experimentem se objevilo na miliardářově kanálu YouTube.

Klon s umělou inteligencí byl pojmenován Reid AI. Kromě toho, že napodoboval hlas podnikatele, neuronová síť vygenerovala realistické video. Kopie opakuje Hoffmanovu mimiku a gesta. Klon byl vytvořen s využitím vývoje startupů Hour One a Eleven Labs a také čtvrté verze velkého jazykového modelu GPT. Postava neuronové sítě byla vycvičena na Hoffmanových knihách, projevech a podcastech.

Během rozhovoru miliardář požádal svůj klon, aby v jedné větě shrnul Hoffmanovu knihu Blitzscaling, v níž hovoří o úspěchu velkých internetových společností. Algoritmus umělé inteligence Reid si vedl dobře a poté odpověděl ve stylu komika Jerryho Seinfelda a jazykem Klingonů ze Star Treku. Umělá inteligence se také vyjádřila k vývoji technologie neuronových sítí a poradila Hoffmanovi, jak vylepšit jeho stránku na LinkedIn. Ve druhé polovině videa položila Reidova umělá inteligence podnikateli několik otázek.

Byl jsem zvědavý, jak otestuji schopnosti digitálního dvojčete: jak mi interakce s ním pomůže přemýšlet jinak, vyjádřit se novým způsobem nebo vytvořit nápady, které mě nenapadly,“ vysvětlil Hoffman účel svého experimentu.

Zdroj: Reid Hoffman | YouTube