Aktualizujte svůj iPhone: Apple vydal naléhavou aktualizaci proti softwaru, který ze zařízení krade informace

Pouhých šest týdnů od vydání poslední aktualizace softwaru musela společnost Apple vydat další důležitou aktualizaci. Systém iOS 16.6.1, který byl celosvětově vypuštěn ve čtvrtek, opravuje bezpečnostní chybu, kvůli níž jsou iPhony zranitelné vůči „spywaru“ – softwaru, který ze zařízení krade informace.

Na chybu upozornila laboratoř Citizen Lab Torontské univerzity. Společnost Apple ve svém příspěvku na webu o iOS 16.6.1 potvrdila, že nová aktualizace „poskytuje důležité bezpečnostní opravy“, aniž by uvedla další podrobnosti, ačkoli ocenila odborníky z Citizen Lab za jejich pomoc.

Apple má příští týden spolu s novým iPhonem 15 oznámit zcela nový mobilní operační systém nazvaný iOS 17. Nejdříve však společnost musela vydat tuto nejnovější aktualizaci svého aktuálního systému iOS 16 kvůli potenciálnímu nebezpečí, které bylo bohužel příliš velké na to, aby se čekalo.

Pro ro instalaci nejnovější aktualizace stačí, aby uživatelé přešli do nastavení svého iPhonu a vybrali položku „Obecné“ a následně „Aktualizace softwaru“. Mělo by se objevit okno s informací o iOS 16.6.1 a zprávou: Tato aktualizace poskytuje důležité bezpečnostní opravy a je doporučena všem uživatelům. Klepnutím na „Stáhnout a nainstalovat“ by se měla spustit aktualizace, jejíž dokončení může trvat několik minut.

Apple uvedl, že aktualizace je k dispozici také pro iPadOS, operační systém běžící na iPadech.

Zdroj: Apple