Adobe spouští umělou inteligenci pro generování obrázků

Zatímco je svět zaujatý umělou inteligencí ChatGPT, před našima očima se odehrává další revoluce AI. Za pouhých pár let se umělé inteligence pro generování obrázků proměnily v efektivní nástroje. Několik technologických společností již uvolnilo výkonné umělou inteligenci a nyní je Adobe další společností, která se zapojila do boje – a stejně jako několik jejích konkurentů je docela dobrá.

Pro Adobe to musel být docela frustrující rok. Společnost je zvyklá být v popředí kreativních vizuálních obrazů se svým Photoshopem, ale po většinu minulého roku byla nucena sledovat z postranní čáry, jak se do centra pozornosti dostaly takové služby jako DALL- E nebo Midjourney. Adobe ale konečně spouští vlastní generátor obrázků, psal portál TheVerge.

Společnost vydává „rodinu“ modelů umělé inteligence s názvem Adobe Firefly. Prozatím zveřejnili dva nástroje ze sady – první z nich generuje obrázky na výzvu, podobně jako DALL-E nebo Midjourney, zatímco druhý generuje stylizovaný text, něco jako WordArt.

V ukázce vydané společností Adobe se ukázalo, že umělá inteligence dokáže generovat úžasné variace, jako je změna ročního období v obrázku.

Adobe se také zdá mnohem více zaměřené na snadné použití než jeho konkurenti. Zatímco start-upy dychtily předvést fungující technologii, Adobe chce ukázat, jak lze technologii snadno používat. Například software Adobe obsahuje vestavěné možnosti, které mohou změnit umělecké styly a osvětlení. Produkt také nabízí úhlednou funkci, která umožňuje uživateli vytvořit štětec na základě něčeho, co je na obrázku. To vše funguje jak na generování obrázků, tak na stylizovaném textu.

Tyto dva nástroje jsou nyní k dispozici ve veřejné beta verzi. Nemusíte být registrováni u Adobe, ale existuje čekací listina.

Zdroj: TheVerge