Vědci mají jasno. Na Marsu je mimozemská loď. Důkazem má být tato fotka

Rover Curiosity objevil pozoruhodný skalní útvar, který proniká do cizí krajiny Marsu. Mezi mělkými písky a balvany kráteru Gale se tyčí několik zkroucených skalních věží. Vědci ale mají jasno. Je to havarovaná mimozemská loď, píše server Science Alert.

Skalní útvary byly zachyceny kamerou na palubě vozítka Curiosity 17. května. V pozemské geologii vzniká vysoký a tenký skalní jehlan erozí. Může se také nazývat stanová skála, pohádkový komín nebo zemní pyramida. Hoodoos, jak se útvar nazývá, se obvykle vyskytují v suchém prostředí, například v kaňonech Utahu nebo jižního Srbska, a sloupy se někdy tyčí do výšky desetipatrových budov.

Vědci ale mají jasno

Před několika týdny pak oběhl svět snímek něčeho, co vypadalo jako dokonale vytesaný vchod do skály. Mnozí okamžitě začali spekulovat, jestli se náhodou nejedná o vchod do úkrytu mimozemšťanů. Zastáncem teorie mimozemské základny na Marsu byl zejména ufolog Scott Waring.

„Mars poskytl už tolik důkazů o starověkém mimozemském životě. Podívejte se na tyto nedávné fotografie, které pořídil rover Curiosity. Dvě fotografie ukazují vchod do svahu. Vchod vypadá velmi podobně jako vchody v Údolí králů, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Tento vchod je ale asi dvakrát vyšší než lidé. Na výšku má asi 240 až 360 centimetrů,“ píše server IB Times.

Ve skutečnosti šlo ale jen o další případ snímku z vesmíru, který přelstil lidskou mysl náhodnou podobou něčemu, co dobře známe z běžného života. Vchod vznikl nejspíš vyštípnutím kusu horniny, přičemž dojem, že se jedná o dveře, umocnila perspektiva.

Zdroj: sciencealert.com, ibtimes.com