Úžasná polární záře šla vidět z vesmíru. Vypadá jako ze sci-fi filmu

Média jsou v poslední době polárními září přeplněná a není divu. To, co se v posledních dnech děje v různých koutech světa, je prostě nádhera. Vlivem slunečního větru na naši atmosféru se rozzářila nádhernými barvami. Z vesmíru to bylo ještě viditelnější.

Astronaut Josh Cassada na svůj Twitter nahrál fotografii Země viděné z výšky 400 km. Na ní polární záře vypadá nádherně. Naše planeta připomíná výtvor přímo ze sci-fi filmu o dobývání vesmíru. Fanoušci Hvězdných válek budou z tohoto pohledu nadšeni.

Záře kolem Země je přerušována různými světly. Jedná se o světla velkých měst. V záběru je také vidět část Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Nedávná aktivita slunečního větru způsobená slunečními erupcemi měla za následek zvýšenou aktivitu plynů v zemské atmosféře (kyslíku a dusíku), a to se zase projevilo krásným vlněním zelené, modré a bílé barvy na obloze.

Samotná polární záře může nabývat různých barev a podob. Můžeme pozorovat vlny, sloupy, pásy, oblouky, záclony a mnoho dalšího. V závislosti na intenzitě emisních čar nabývají polární záře různých barev: bílé, fialové, bordó, zelené, modré a dokonce i žluté.

Zdroj: redakce, Atlas Obscura