Tohle by mohla být revoluce v hubnutí: Vědci objevili nanomateriály, které mohou ničit tuk kdekoli v těle

Výzkumníci z Columbia Engineering a Columbia University Irving Medical Center (CUIMC) zjistili, že kladně nabité nanomateriály lze použít k cílenému zásahu do specifických ložisek tukových buněk kdekoli v těle, jak piše server Science Daily.

Konkrétněji by se zaměřili na viscerální tuk, tedy ten, který vytváří břicho, a podkožní tuk, který vytváří podbradek, tuk na pažích atd. Výzkumníci použili kladně nabitý nanomateriál PAMAM 3. generace (P-G3) a aplikovali ho obézním myším.

Tento nanomateriál se pak rychle rozšířil do celé tkáně a zjistili, že se jim podařilo cíleně zasáhnout viscerální tuk. P-G3 pak vypnul proces ukládání lipidů v tukových buňkách a myši skutečně zhubly, což byl nečekaný výsledek, zejména proto, že P-G3 je známý tím, že neutralizuje negativně nabité patogeny, jako jsou zbytky buněk DNA/RNA, a zmírňuje tak zánět.

„Náš přístup je jedinečný – liší se od farmakologických nebo chirurgických přístupů. K omlazení zdravých tukových buněk jsme použili kationtový náboj, což je technika, kterou dosud nikdo k léčbě obezity nepoužil. Myslím, že tato nová strategie otevře dveře ke zdravější a bezpečnější redukci tuku,“ řekl Li Qiang, docent patologie a buněčné biologie na CUIMC.

Zdroj: redakce, sciencedaily.com, nature.com