RadioGPT. První rozhlasová stanice na světě řízená umělou inteligencí je tady

Když může umělá inteligence psát eseje a odpovídat na složité otázky, proč by nemohla řídit rozhlasovou stanici? To je otázka, kterou se snažila ověřit mediální společnost Futuri v Clevelandu v Ohiu, jak uvádí web Futuri.

„Společnost Futuri přináší revoluci do audio průmyslu a uvádí na trh RadioGPT – první řešení lokalizovaného rozhlasového obsahu řízené umělou inteligencí na světě,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

„RadioGPT kombinuje sílu technologie GPT-3 se systémem TopicPulse společnosti Futuri pro cílené objevování příběhů a sociálního obsahu, který je řízen umělou inteligencí, a také s technologií hlasové komunikace s umělou inteligencí. Poskytne bezkonkurenční lokalizovaný rozhlasový zážitek pro jakýkoli trh a formát,“ jak uvádí web The Desk.

Jak funguje RadioGPT?

RadioGPT skenuje Facebook, Twitter, Instagram a více než 250 tisíc dalších zdrojů zpráv a informací, aby zjistilo, která témata jsou na místním trhu trendová.

Poté pomocí technologie GPT-3 vytvoří scénář pro použití ve vysílání, zatímco hlasy umělé inteligence promění tento scénář v přesvědčivý zvuk. Rozhlasové stanice mají na výběr z hlasů AI pro pořady vedené jedním, dvěma nebo třemi moderátory. Umělou inteligenci lze dokonce vycvičit tak, aby zněla jako hlasy jejich stávajících osobností.

„Jako první inovátoři v oblasti umělé inteligence ve vysílání je přirozené, že přinášíme neuvěřitelný výkon technologie GPT-3 ve spojení s průlomovou technologií, jako je TopicPulse, do rádia,“ řekl generální ředitel společnosti Futuri Daniel Anstandig.

„Možnost vysílacích společností využívat RadioGPT k lokalizaci svého obsahu ve vysílání na klíč jim otevírá zdroje, které jim umožní prohloubit jejich důležité výhody v domácím prostředí novými a jedinečnými způsoby. S RadioGPT jsou možnosti nekonečné.“

Příspěvky na sociálních sítích, blogy a další obsah

Program může také v reálném čase vytvářet příspěvky na sociálních sítích, blogy a další obsah pro digitální platformy související s vysílaným obsahem. Stanice tak mohou převzít vysílaný zvuk a okamžitě jej publikovat na vyžádání.

Partnery Futuri RadioGPT jsou Alpha Media ve Spojených státech a Rogers Sports & Media v Kanadě.

„Ve společnosti Alpha Media vždy hledáme inovativní způsoby, jak zapojit naše publikum. Proto jsme se stali součástí beta skupiny RadioGPT společnosti Futuri,“ řekl výkonný viceprezident společnosti Alpha Media pro obsah Phil Becker.

„Díky špičkovým jazykovým a obsahovým technologiím RadioGPT můžeme poskytovat inovativní zvukový zážitek v reálném čase.“

Zdroj: redakce, futurimedia.com, thedesk.net