Poradíme, jak začít používat ChatGPT. Napíše za vás knihu nebo text k písničce

ChatGPT se v posledních týdnech dostal do povědomí mnoha z nás, včetně společností jakými jsou Google, Microsoft či Meta. Tento nový nástroj pro zpracování jazyka s umělou inteligencí byl uveden na trh koncem loňského roku.

Ať už jej lidé používají k pokládání vtipných otázek, k tvorbě článků, esejí, básní, získávání informací o místech, kam se chystají na dovolenou, k vyřešení matematických úloh, či zatím jen ke zkoušení, co dovede, jedno je jasné: jeho přirozené odpovědi opravdu překvapí.

Pokud jste ještě tento nástroj, o kterém jsme psali např. v tomto článku, nevyzkoušeli a chtěli byste jej používat, zde je několik jednoduchých kroků, jak začít.

1. Vytvoření účtu OpenAI

Přejděte na chat.OpenAi.com a zaregistrujte si účet pomocí e-mailu. Stisknete tlačítko Sign up (obr. 1), zadáte e-mail (obr. 2), zvolíte si heslo (obr. 3) a opět potvrdíte.

2. Přijmout podmínky ChatGPT

Přečtěte si podmínky „Terms“. Zadáním jména a příjmení a potvrzením souhlasíte s podmínkami a užitím služby a také tímto krokem potvrzujete, že vám je minimálně 18 let (obr. 4). Další obrazovka vyzve k potvrzení odkazu, který byl zaslán na registrační email (obr. 5). Nakonec je třeba zadat číslo mobilního telefonu (obr. 6), na který bude zaslán kód, který je třeba opsat do posledního vkládacího pole.

3. Začněte se ptát

Nyní, když víte, jak začít s ChatGPT, nastal čas s ním pracovat a položit jazykovému modelu všechny možné otázky, které vás napadnou a něco zajímavého či vtipného se dozvědět.

4. ChatGPT is at capacity right now

Často se v provozních špičkách systému stává, že ChatGPT hlásí „plnou kapacitu“ a nelze přistoupit k registraci nebo přihlášení. Existuje několik možností, jak tento problém obejít.

Nějakou dobu počkat, obnovit (refresh) stránku prohlížeče, pokusit se stránku otevřít v jiném prohlížeči, pokusit se stránku otevřít v tzv. anonymním režimu či vyčistit cache prohlížeče. V době psaní tohoto článku fungovaly pouze první dvě možnosti – opakované obnovování stránky a čekání až se objeví stránka s možností registrace/přihlášení (obr. 1).

5. Jak používat ChatGPT

I když OpenAI neustále pracuje na zlepšování ChatGPT, mějte na paměti, že může poskytovat nepravdivé informace, přeci jen umělá inteligence není bez chyb a nenahrazuje lidskou interakci ani ověřené zdroje informací.

Zdroj: redakce, openai.com