NASA ukazuje nejlepší snímky ISS pořízené ze Země!

Tento týden se NASA na Twitteru pochlubila nejlepšími snímky Mezinárodní vesmírné stanice pořízených ze Země v průběhu let různými fotografy z celého světa, informovali na webu Digital Trends.

Když vesmírná stanice ISS prolétá za jasné noci nad vámi, snadno ji spatříte pouhým okem. Někteří pozorovatelé oblohy jdou ještě o krok dál a namíří na ni výkonné objektivy a pořídí neuvěřitelně detailní záběry stanice, jak se prohání po obloze.

Patří mezi ně i tento nádherný snímek Chrise Hookera z instituce Newbury Astro Society ve Velké Británii, na němž je vidět celá stanice s jasně rozpoznatelnými solárními panely po obou stranách centrálních obytných modulů.

Steve Knight, který rovněž působí ve Velké Británii, zveřejnil na Twitteru tento působivý snímek ISS, který pořídil v podvečer na jaře 2021.

Tento úžasný snímek Sylvaina Weillera ukazuje, jak se stanice mírně otáčí, když se pohybuje po obloze ve výšce asi 400 km.

Američan Roger Craig Smith použil fotoaparát Canon 7D Mark II se 400mm objektivem a 2× telekonvertorem k pořízení tohoto snímku, když ISS před několika lety večer prolétala nad Los Angeles.

Nakonec tu máme tuto senzaci od II+II Padawan, jehož záběr je tak čistý, že je možné identifikovat jak Crew Dragon společnosti SpaceX, tak ruskou nákladní kosmickou loď Progress 79.

Poslední dvě desetiletí obíhá Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) na oběžné dráze kolem Země. Je domovem astronautů, kteří sem přicházejí, aby si vyzkoušeli život v jedinečném prostředí a zároveň prováděli vědecký výzkum v podmínkách mikrogravitace.