K Zemi se řítí asteroid rychlostí 19 932 km/h a je velký jako autobus

NASA varovala před tímto nebezpečným vesmírným kamenem, který se dnes extrémně přiblíží k Zemi. NASA sdělila podrobnosti a potenciálním nebezpečí, které může představovat, uvádí server Hindustantimes.

Dnes se k Zemi přiblíží potenciálně nebezpečný asteroid, který se extrémně přiblíží k Zemi. Ikdyž kolem Země neustále prolétá nespočet asteroidů obrovskou rychlostí, většina z nich shoří v samotné atmosféře. Některé se mohou dostat na zem s katastrofálními následky, jiné jsou zase příliš malé na to, aby napáchaly nějaké škody.

Určitě jste již slyšeli o ničivém dopadu asteroidu v důsledku srážky Chicxulub, která měla za následek hromadné vyhynutí většiny dinosaurů a mnoha dalších živočišných druhů na Zemi asi před 66 miliony lety.

Nyní se řítí asteroid o velikosti autobusu k Zemi. Aby mohla NASA vypočítat potenciální hrozbu asteroidu, pečlivě sleduje všechny asteroidy a komety. Jedním z takových asteroidů je v letošním roce AE1, který měří 12 metrů v průměru a rychle se blíží k Zemi.


Nejde ani tak o velikost. Hlavní obavy panují z toho, že se přiblíží k Zemi děsivě blízko na pouhých 1,45 milionu kilometrů.

Je to znepokojující, protože dle NASA jakýkoliv asteroid, který se přiblíží k Zemi na vzdálenost menší než 7,5 milionu kilometrů, je označován jako potenciálně nebezpečný objekt. Tento asteroid se pohybuje rychlostí 19 932 km/h.

Asteroid by však neměl narazit do Země a místo toho proletí dál do vesmíru.

Zdroj: Hindustantimes