Jeff Bezos chce bojovat proti smrti. Nabírá nejlepší vědce na světě

Jeff Bezos, jeden z nejbohatších lidí na světě, chce řešit nesmrtelnost. Altos Labs, startup vlastněný miliardářem najal jednoho z nejuznávanějších světových vědců. Hal Barron, jak je označován, se ujal funkce generálního ředitele společnosti.

Jeff Bezos, zakladatel společností Amazon a Blue Origin, se zajímá o vytvoření technologie, která by umožnila dosáhnout nesmrtelnosti nebo alespoň výrazně prodloužit život, jak uvádí server Futurism. Za tímto účelem vznikla společnost Altos Labs, startup specializující se na buněčné programování. Jejím hlavním posláním je obnovit buněčné zdraví a imunitu a zvrátit tak nemoci, zranění a postižení, ke kterým dochází v různém věku. Kromě Bezose podporuje aktivity Altos Labs i další miliardář, a to Jurij Milner, rusko-izraelský podnikatel, investor a fyzik.

Jeff Bezos chce bojovat proti smrti a nemocem

Tento nápad je velmi ambiciózní, a proto Bezos najímá nejlepší vědce na světě. Hal Barron, bývalý vědecký ředitel farmaceutického gigantu GlaxoSmithKline, se nedávno připojil k týmu Altos Labs.

„Je mi velkou ctí, že mi byla nabídnuta tato jedinečná příležitost vést tak výjimečnou společnost s transformačním posláním zvrátit nemoc,“ uvedl Barron’s v tiskové zprávě společnosti Altos Labs.

Společnost, která je registrována ve Spojených státech a ve Velké Británii, již v minulém roce oznámila plány na založení několika výzkumných ústavů v lokalitách, jako je Bay Area, San Diego a Cambridge. Objevily se také zprávy o náboru významných vědců pro vývoj technologie biologického přeprogramování, což je způsob omlazování buněk v laboratořích.

Zdroj: redakce, futurism.com