Další cestovatel v čase? Žena ve videu z roku 1928 drží u ucha mobilní telefon. Nebo ne?

Irský filmař George Clarke objevil ve filmu Charlieho Chaplina jednu zajímavost. Ve videu totiž projde žena, která telefonuje. Na tom by nebylo nic zvláštního, obzvlášť v dnešní době. Snímek je ale z roku 1928.

Video ukazuje scénu z premiéry filmu Cirkus v Mannově čínském divadle v Hollywoodu v roce 1928. V pozadí je vidět ženu v tmavém kabátě, nadměrných špičatých botách a tmavém klobouku, která se prochází a vypadá to, že drží mobilní telefon a mluví do něj.

George Clark, který je jedním z největších fanoušků Charlieho Chaplina a inkriminované pasáže si všiml, video po chvíli váhání na internet, kde jak možná ani sám zpočátku netušil, vyvolalo bouřlivou diskuzi. Komentovaly ho dokonce slavné osobnosti jako bavič Jay Leno nebo Russel Howard. „Jediné vysvětlení, které mám… je, že se jedná o cestovatelku časem,“ říká Clarke. Chaplinův němý film měl premiéru v roce 1928, tedy v době, kdy chytré telefony ještě neexistovaly, jak píše server CNBC.

Čarodějnice, která cestuje časem?

Všichni víme, že v roce 1928 by mobilní telefon nefungoval. Nebyla žádná síť, ke které by se dalo připojit. Už samotný fakt, že žena vypadá tak čarodějnicky, nás nutí přemýšlet, zda nejde o reklamní trik načasovaný. Má někdo DVD s filmem Cirkus? Opravdu tento klip existuje? Nebo ho filmař vytvořil sám a tvrdí, že je pouze na DVD?

Je také dost dobře možné, že žádný telefon neexistuje. Možná je to jen síla sugesce. Možná je ta žena jen blázen, který mluví do hřebenu. Nebo se takhle možná svět dozvídá, že cestování časem je skutečné.

Zdroj: redakce, cnbc.com